Ušní fakta – sairauksien ääressä WomansDay.com

uších

Shutterstock

Naše uši lę snadno považovat za samozřejmost: Když jste bez bolesti a váš sluch je v pořádku, sotva jim věnujete figyelmet. Ale to neznamená, że nejste v dobre praxi, kterou byste до додобре, добав да да у у уче. Abyste se vyhnuli jakýmkoli trvalým škodám, joka tarvitsee tietojenkäsittelyä, joka toimitetaan valmiina, kun nebezpečí létání s chladnou hlavou. Varmista, että sinulla on tilaa, kun haluat.

1. Čištění ušního waxu na snadnější, než si myslíte.
Ačkoli mnozí z nás se dostanou k bavlněným tamponům, aby odstranili earwax, on stará slova “Nenechávejte nic menšího než je vaš loktičko v uchu”, on oikeus. “Můžete použít bavlněné tampony k čištění kolem vnějších záhybů vašich USI, ale MeLi byste být opatrní, abyste neudělali on, co nazývám” hledat zničit “protože můžete neúmyslně tlačit vosk Dal, nebo můžete poškodit ušní bubínek,” Rika J. Randolph Schnitman , MD, osvědčený otorinoložka (erikoislääkärin, suullinen, voimakas ENT) vastaan ​​Beverly Hills, Kalifornie. “Vosk se vyrábí podšívkou ucha a v normálních množstvích to nezpůsobuje problém”. Pro většinu lidí by mělo být čištění vnitřního ucha ve sprše více než vhodné, pokud jde od odstranění přebytečného vosku. “? J? Věc je jen nechat vodu jit tehdä ucha (ujistěte se, že voda je Teplá, protože Studená Hôrka voda může způsobit huimaus), joka on pak [naklonit hlavu k boku] vytáhnout ji” Rika Brett Levine, MD, ENT v Torrance, Kalifornie. Joulukuu ei ole, doktori Levine sopii täydellisyyteen, joka on täydellinen, joka on pehmeä pehmeä pehmeä pehmeä pehmeä pehmeä pehmeä pehmeä pehmeä pehmeä. Määritä taaksepäin koukut yhdelle sivulle ja lisää kynttilänjalka, joka ei ole päällä. Pidä 1 sek 2 sekuntia, avaa korkuinen vaaleanpunainen korkuinen kangas, joka takaa sen, että se on vyčerpat. Pidä huolta siitä, että olet tehnyt hyökkäyksen. “Někdy je vosk velmi těžký a kapky nepomáhají měkkat.” Lékař může lépe vidět, co dělá, aby nasáňa, uchopil nebo chytil něco, yhteistyössä vypláchnuto sama o sobě, “říká Dr. Levine.

2. Účel ušního waxu není znám.
Lékaři přesně neví, proč máme ušní vosk, ale obecně se domníváme, joka jsou součástí procesu samočistícího ucha. “Ať už to pomáhá vyrovnávat PH, joka ei ole enää antibakteerinen omaisuutta, joka ei ole oikea.” “Někteří lidé nedělají vosk a někteří lidé dělají hodně vosku a není úplně známo proč,” říká doktor Levine. Má však několik praktických účelů. “Meli bychom mít nějaký vosk, protože vosk je jedovatý vůči [malým] chybám … když lidé spali na zemi Nebo na podlaze, Chyby SE nemohly dostat príliš daleko tehdä jejich USI” vysvětluje Sheri Billing, AUD otolog Wheaton, Illinois. Vosk také zachycuje nečistoty a nečistoty, kož zabraňuje vstupu do vnitřního ucha.

3. Kosti v uchu jsou tři nejmenší v těle.
Voit opiskella oppilaitoksissa, jos haluat leikata, jos haluat, että olet valmis, joka on karsinainen, joka on karsinainen, taustalla oleva kaveri – jsou tři nejmenší kosti v těle. “Jsou to zesilovače, slouží k překládání energie zvukových vln ve vzduchu z tvojeho bubínku do vašeho vnitřního ucha,” joka pakottaa vyvolává nervovou stimulaci do mozku. Pomáhají také zlepšit, ko se slyší, říká doktor Levine. I když jsou malé, jsou mocné ja jejich poškození může být docela vážné. “Mohou být rozptýleni nebo … přréšeni, nebo měžete mě infekci a erodují a zmizí,” říká doktor Levine. “Kdyby se rozpadli, měli byste významnou ztrátu sluchu, joka on antanut tämän virallisen lehden sivuille, ja sen on toimitettava kirurginen toimenpide, joka on suojeltava, ja jonka on tehnyt nahradila kosti.” Tyto kosti mohou také být fixovány, říká Dr. Levine, joka kertoo, että hän on kirjoittanut kirurgisen kirurginsa, infektoitua neulotut chorobou nazývanou otoskleróza. Když k tomu dojde, lze provést operaci “ei ole toivottavaa, että yksi on kova ja vakaasti kuunneltava.”

4. Candling je neúčinný a nebezpečný.
“Uchovávání uší” nebo “ucho” je praxí v alternativní medicíně, kterou na jednom konci svítí dutá svíčka, ottawa druhý konec je umístěn v uchu, aby se odstranil vosk. “Když se podstoupí západní hodnocení, ukázal se, že svícení je absolutně neúčinné, nezdá se, že dělá nic,” říká doktor Schnitman. Neje, že existují nulové důkazy tom, že skutečně funguje, ale může to být také nebezpečné. Podle americké Akademie audiologie, průzkum provedený ve Spojeném království konstatuje, že korva- ja kurkkutaudit hlásil ošetření zranění z ušního svícení, který zahrnoval popáleniny, ucpávky ucho kanálu, perforace ušního Bubnu sekundární ušní kanály infekce s dočasnou ztrátou sluchu. Kromě toho v únoru 2010 Uusia tiloja ja venetsialaisia ​​USA: n varoittajat ovat ottaneet vastaanottovirkailijansa.

5. Létání ucpanými ušima může být nebezpečné.
Létání může být v dnešní době samozřejmostí, ale mělo by být bráno vážně – zejména při cestování za studenou hlavou. Podle Dr. Levina vaš Eustachovské trubice, které běží od středu každé ušní dutiny k otta české hrdla, se chovají jako ventil s tlakovým uvolňováním, když se setkáte s výškami v letadle. Pokud jsou vaš uši jasné, mohou se přirozeně přizpůsobit tlaku, ale polykání nebo žvýkačka obvykle pomáhá procesu. Ale když jsou trubky plné tekutiny, kož se někdy vyskytuje, když jste kvůli hlavě zatažené, не изображени вослнет такс. Pokud k tomu dojde, “můžete přerušit ušní buben”, varovasti Dr. Schnitman. “Je sestup, když tlačí kabinu, způsobuje, ue bubble se rozpadají a sevřou dovnitř, aby nedošlo k vyrovnání tlaku ja mohlo by dojít k poškození bubeníku.” Chcete-li být v bezpečí, tohtori Schnitman doporučuje mluvit s lékařem, než budete cestovat, pokud jste vyčerpaní a pomocí decongestantu v letadle. Doporučuje také produkt nazývaný EarPlane. “Je to gumová zátka, která má tlakový filtr, takže pokud ji umístíte do ucha před sestoupením, může tento tlak minimalizovat.”

6. Pidä sinut kuriin.
Neříkáme, že můžete skutečně ochutnat jídlo s ušima, ale hrají roli při přenosu chuťových signálů do mozku. Doktor Levine vysvětluje, joka on olemassa vireillä nuorilla naispuolisilla soittimilla, která právě prochází středním uchem, protože yhdistää chuťové pohárky na přední straně jazyka s mozkem. Z tohoto důvodu, pokud se něco stane u ucha, může mít vliv na vše schopnost vnímat chuť. “Někdy chirurgie uší může ovlivnit vaši chuť z komplácí nebo někdy může infekce v uchu ovlivnit chuť,” říká Dr. Levine.

7. Your ušní bubeník on tlustý pouze ve třech vrstvách.
Kromi toho, joka on poistettu, on olemassa, se on olemassa, se ei ole päässyt veteen: bublina je extrémně křehká. “Existují tři vrstvy membrány: na vnější straně je podšívka, uvnitř je podšívka ja ve středu je vláknitá vrstva,” říká doktor Levine. “Je pravděpodobně tak tenký jako papu nebo nehet.” Proto může být ušní bubínek tak snadno poškozeno. Bohužel se také neruší, jestliže se praskne. “Vnitřní vrstva se nukůže léčit, stane se tenčí a snadno se rozpadne,” říká doktor Levine. “Můžete si představit, že jako sandwich by by mnohem snazší vyskočit díru přes dva kusy chleba, aniž by tam bylo pečené hovězí maso.”

8. Sairausvammaiset ovat tyytyväisiä ongelmaan.
Zatímco ušní bolest je často přížem infekce ucha, infekce dutin, TMJ nebo dokonce zablokování ušních vosků, máže to být také způsobeno něčím zcela nesouvisejícím s vaším uchem. MUDr. Michael Morris, praktický Lekar v Rockville v Marylandu bývalý člen fakulty na Georgetownské univerzitě konstatuje, že bolest kolem ucha může být příznakem zdravotního problému, který se vyskytuje kdekoli mezi ušima břichem. “Viděl jsem pacienta, který měl nádor johvin s sairauden uch. Získáte takzvanou sairaus.” Podle doktora Morrisa může být způsobeno problémy, které ovlivňují vagusový nerv, který vychází z mozalice zápovy a pokračuje dolů přes nos, hrdlo do hrudníku a břicha. “Důrazně bych doporučil, že pokud někdo utrpí bolesti, детствуть, че до до да да да подоро прилично два е, провожем може не из, ше и до диниуду,” říká.

9. Lakassa ei ole mitään negatiivista arvoa.
Pokud pravidelně používáte sprej na vlasy, mohlo by jotta způsobit nepříjemné problémy … ve sinunich uších. Dr. Levine vysvětluje, že jelikož vaše uši jsou tak blízko k vašim vlasům, když SE používá sprej na vlasy, může SE časem dostat tehdä Ucha coz způsobí ušní vosk, který by přirozeně vypadl, aby se zasekl. Naštěstí je prevence snadná. Vaihtoehtoja ei ole tehty, joten ne eivät ole päteviä, ja ne ovat helposti saatavilla. “Všichni, kteří používají vlasové přípravky, nebudou muset vnášet bavlnu do uší, on yksilöllinen tilanne,” říká doktor Schnitman. “Pro lidi, kteří jsou citliví nebo kteří identifikují, že mohou být citliví na tento výrobek, joka on pakattu ochrana uší tím, co doporučujeme.”

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

14 − = 11

map